Cesta za záchranou mých vlasů

Ahoj ahoj,

tak je to tady, píšu svůj první beuaty článek v životě. Poslední dobou je nějak hodně věcí poporvé a jsem za to vlastně strašně ráda! A proč jsem se do toho pustila? Protože se s vámi chci podělit o svoji zkušenost s tím, jak jsem měla úplně zničené vlasy a co mi je zachránilo. Také se mě čas od času ptáte na Instagramu, čím si vlasy natáčím a jak je to možné, že mi vlny celý den vydrží. Tak vám to dnes všechno pěkně popořádku povím a dokonce vám i prozradím, kde které mé pomocníky dovedete sehnat, protože některé produkty jsou opravdu specialitky, které v obyčejné drogerii fakt neseženete 😉

Proč jsem se začala o vlasovou kosmetiku zajímat?

Před zrhuba dvěma lety jsem měla úplně zničené vlasy a to vlivem několika faktorů – jednak tomu určitě přispěl nezdravý životní styl – nějaký ten alkohol a mejdany a spoooousta stresu, kterému jsem byla dou dobou vystavovaná, velkou “zásluhu” na tom ale mělo i nešetrnné barvení. Měla jsem kadeřníka, který byl skvělý colorista, s barvou jsem byla skoro vždy mega spokojená – zkoušeli jsme různé kreace jako byla platinová blond, šedá, pak perlová růžová apod., ale to barvení mým vlasům dávalo hrozně zabrat. Já jako odborník jsem netušila, kdy už mi to škodí moc a poznala jsem to, až když bylo pozdě. A tak jsem řekla dost. A změnila jsem to všechno od základů – kadeřníka, domácí vlasovou kosmetiku i to, jak jsem vlasy doma upravovala.

Někdy v té době jsem se začala seznamovat s Alternou – s profesionální vlasovou kosmetikou, která má kaviárovou vyživující řadu RepairX. Tu jsem ai téměř okamžitě zamilovala a vykašlala jsem se na všechny ty šaumy a gárniéry z drogérie. Poté Alterna vydala “malinovou” řadu na barvené vlasy – Infitine Color Hold – a ta mi sedla ještě více. Vlasy se při pravidelném užívání nejen šampónu s kondicionérem zacelily, zpevnily, ale zároveň byly jemné a na dotek příjemné. Začaly mi i rychleji růst a získaly lesk. Navíc jsem začala používat sérum, které se dá buďto smíchat s kondicionérem a tvoří tak vlasovou masku (!) nebo jako bezoplachový přípravek dodává vlasům sílu. Pozitivní zkušenost s těmito produkty mě pak přiměla vyzkoušet ještě i Shine Spray, který stříknu do vlasů vždy než odejdu z domu, aby se mi celý den krásně leskly. Můžu bez přehánění říci, že mi tyhle přípravky zachránily život, resp. život mých vlasů a já jsem je nikdy neměla tak ráda! Jsou husté, pevné, drží v účesu, rostou jako z vody a já je konečně vnímám jako svou ozdobu a ženskou zbraň a ne jako něco, s čím se pořád donekonečna peru a trápím.

Caviar Infitinte Color šampón a kondicionér

Jak na kudrliny

Když už se mi vlasy vzpamatovaly, mohla jsem je zase upravovat častěji žehličkou, ale hlavně kulmou. Mívala jsem takovou historickou úplně obyčejnou, ale cítila jsem, že mi za její používání vlasy moc neděkují, protože se u ní nedala ani regulovat teplota. No a potom jsem vyzkoušela na tip Natálky ze Salonu Pro kulmu, do které jsem se okamžitě zamilovala – Curl Bar od Hot Tools. Co na ní oceňuji je to, jak je lehká, že je nástavec poměrně široký a dělá tak hezké velké vlny a né malé kremrole a také, že je lehká. Je to profi nástroj, který se dá sehnat v salónech nebo třeba zde.

Curl Bar od Hot Tools

Vlny s Curl Barem

Co holky často řeší ve spojení s kulmováním vlasů je to, že jim ty krásné vlny, co si ráno natočí v koupelně do večera splihnou. Od té doby, co mám zdravé a pevné vlasy, mi vlny drží krásně i samy, ale pokud mám před sebou “náročnější” den nebo významnou událost, vždycky sáhnu po Oribe laku ve spreji. Je boží v tom, že jeho zbytky večer z vlasů vyčešete a nemusíte si tak nutně mít vlasy každý den.

Při složitějcích účesech nebo naopak, když jsem v dovolenkovém módu a nechce se mi s vlasy nic vymýšlet a jsem tak nějak psychicky smířená se svými “přirozenými” vlnami, použiji stylingový krém Oribe Crème for style, kterým vlasy promačkám a dodám jim objem a tvar, případně profouknu Après beach sprejem pro plážové vlny. Už se strašně těším, až tyhle dva pomocníky vezmu s sebou na Bali!

Zleva: Après Beach SprejOribe Crème for styleOribe lak ve spreji

Jak na studenou platinu i pár týdnů po návštěvě salonu

Další dotazy, které mi na Instagramu píšete, se týkají mé barvy vlasů. Musím se přiznat, že i to pro mě byla dlooouhou dobu alchymie, než jsem si všechno ozkoušela. Vždycky jsem toužila po sněhobílé platině a vypadá to, že se mi konečně splní sen (stay tuned!), ale i pro vás, co nechcete tak radikální barvení je tu řešení, jak mít studený nádech blond. Tajemství je v semi-permanentní pěně, kterou mi kdysi doporučil kadeřník. Je to pěna bez amoniaku, vlasy tedy nevyžírá, ale pouze vyplňuje jejich vlákna pigmentem a stahuje z nich naopak žlutý pigment, který způsobuje často nežádoucí nažloutlou blond. Já používám pěnu Igora s odstínem 9,5-1 při každém druhém až třetím umytí. Nechávám ji působit tak dlouho, jak to jenom jde. Pěnu si na vlasech někdy nechám hodinu, někdy tři, někdy si ji nanesu na celou noc (a spím na ručníku, barva z něj jde vyprat). Čím déle barvu na vlasech mám, tím stříbrnější je efekt, s lehkým nádechem růžovo-fialové, no zkrátka úplná perleť. Pokud se chcete těmto barevným odleskům vyhnout, používejte pěnu spíš na kratší čas, já osobně mám ale barevné odlesky moc ráda.

Malí pomocníci, bez kterých by to nešlo

Na čem jsem asi úplně stejně závislá jako na Curl Baru a šampónech, jsou gumičky a kartáč do kabelky. Tangle teezerem se češu už roky a jiný kartáč sem nepoužila ani nepamatuji. Vlasy netrhá, ale uhlazuje a hlavně zabraňuje i jejich třepení a je to kompaktní a designový pomocník, jako třeba tento se třpytkami, který jsem překřtila na insta-tangle 😉 Stejně tak nedám dopustit na invisibobble gumičky, které jednak vlasy nelámou a nezanechávají na nich stopy, ale hlavně – když si s nimi při sportu nebo doma stáhnu vlasym tak mě nebolí hlava. Dřív jsem nemohla nosit culík ani na chvilku, protože mě okamžitě hlava třeštila, což možná někdo z vás zažil taky.

Invisibobble gumičky

Doufám, že jsem zodpověděla alespoň některé vaše dotazy a budu moc ráda, když mit tady nebo na Instagramu napíšete, zda jste něco z mých tipů zkoušeli, jaké jsou vaše zkušenosti nebo co třeba používáte a doporučujete vy.

Článek vznikl ve spolupráci se Salonem Professional, distributorem a prodejcem některých zmíněných produktů.

P. S. props na podobné flatlayíčky seženete třeba na Bella Rose!