Týden neuvěřitelných výzev

Je pátek devět večer a já mám pocit, že každou chvílí omdlím únavou. Moje tělo je nehorázně zhuntované, ale stejně mi to nedá s píšu tenhle článek. Proč? Protože si zrovna nehorázně fičím na endorfínkách! Tenhle týden se toho stalo tolik, čelila jsem tolik výzvám a každé moje vystoupení z komfortní zóny mi vesmír oplatil několikanásobně, že to prostě ze sebe musím “zatepla” všechno vypsat! O co šlo a co všechno se stalo?

Bratislava s novými tvářemi

Před nějakým časem mě oslovily holky ze slovenské PR agentury, zda bych nechtěla být součástí kreativního dopoledne pro slovenské blogerky v rámci představení nové jarní kolekce CCC. Přiznám se, že jsem zprvu trochu váhala. Jet do Bratislavy? Mezi blogerky, které moc neznám? Budu je zajímat? Budu jim mít co říct? Není to „daleko“? Měla jsem obrovský strach z neznámého, v Čechách aspoň komunitu jakž taž znám a tuším, co čekat! Pochybnosti jsem v sobě překonala a řekla jsem si, že nebudu srab a do Blavy si výlet udělám…

Vše jsme si pěkně naplánovaly a domlouvaly dopředu s holkami ze slovenské agentury. Finální přípravy probíhaly v době, kdy jsem byla na Bali a já si pamatuju chvíli, kdy jsme seděli s kamarády na pláži a kecali a já jsem si doběhla volat přes Whatsapp s Bratislavou. Sedíte při západu slunce na pláži a řešíte props, typy podkladů a barvy instalací pro novou kolekci CCC. Prostě úlet!

Pár dní po příletu do Prahy jsem tak sedla na vlak a díky skvělé práci holek z PR agentury bylo vše v den workshopu připraveno a já jsem se mohla pustit do stavění fotogenických instalací. V nádherné kavárně Wcafe jsme přední místnost představěly v takový instagramový showroom s barevnými koutečky navrženými tak, aby vynikla nová kolekce bot a doplňků a abychom se trefily co nejvíce blogerkám do jejich barevného stylu a feedu.

CCC SS 2018 – Bratislava

Kromě toho, že vznikly podle mě fakt zajímavé fotky jsem měla snad ještě větší radost z jiné věci – z toho, jak mě slovenské blogerky přijaly! Už v předvečer workshopu mi některé psaly, že se na mě těší a druhý den se jejich přátelskost ještě potvrdila. Cítila jsem se mezi nimi skvěle, ačkoli jsem byla úplný nováček. Na konci dne jsem měla offolowováno plno úžasných blogerek a kreativních fotografek, domluvená nějaká ta kafíčka, ale hlavně – skvělý pocit z toho, že jsem holkám mohla něco přidat, inspirovat je a naopak se i inspirovat od nich. Tímto moc díky všem – holkám z PR agentury, z CCC i všem účastnicím workshopu, byly jste úžo!

Se slovenskými blogerkami, fotila @stylemon.blog

Vystoupení pro české blogerské špičky

Úplně jiné obavy mě ale sužovaly v souvislosti s dalším workshopem pro CCC, tentokrát v Čechách. Ten jsem musela pojmout zcela jinak než slovenský a to proto, že v Česku jsme představovali kolekci společně s CCC již podruhé a protože jsme chtěli ještě více podpořit téma „youngsters“. Já jsem nabídku této spolupráce přijala okamžitě, protože už předchozí workshop na FW2018 jsem si strašně užila, ale pak jsem vlastně začala dumat – budu mít těm slečnám co říct? Nevyčerpala jsem minule témata? Vždyť jsou to blogerky a instagramové hvězdy, ty přece o Insta vědí vše, ne?

CCC SS 2018 – Praha

Nakonec jsem se do přípravy dost položila a i před nervozitu jsem postavila prezentaci, o které jsem byla přesvědčená, že obohatí i ty největší instagramové profíky. Podívaly jsme se tak společně detailně na instagramový algoritmus, na výhody a nevýhody business profilů, ale třeba i na to, jak editovat fotky, abyste měli feed jako insta-hvězdy, jako je třeba @angelicablick nebo @oljaryz. Velkou radost jsem měla tak ve chvíli, kdy jsem holkám představovala kreativní appky na trochu sofistikovanější úpravy fotek – třeba pro vkládání protisvětla, scratches nebo pro tvorbu videí a skládaných vizuálů do InstaStories a ony mi daly najevo, že to neznaly a že jsem jim skutečně předala něco nového.

nádherná @styleofbecca se vyfotila na jedné z instalací

Krásný event pro CCC, na který přišla i @withlovekarol

Druhou částí workshopu bylo focení, kdy si holky mohly fotit připravené instalace a díky krásným židlím a gaučům se mohly stát přímo jejich součástí. Event byl PR agenturou fakt krásně připraven a úspěch měl i fotogenický catering, mini-pugétky nebo epickej výhled z balkónu tančící kuchyně. Mrkněte sami na fotky, které na akci nafotily šikovné holky!

Žádnej nápad není tak crazy, aby nemohl přijít bláznivější…

Do třetice všeho dobrého? Nebojte, už nebudu mluvit o workshopu. Třetí výzva tento týden pro mě byla asi vůbec největší! Zúčastnila jsem se totiž profesionálního fashion fotošůtu pro design concept store @Showroomdot, což je uskupení úžasných českých designérek. Normálně bych na podobném shootu možná byla jako backstage fotograf, někdo, kdo dělá InstaStory nebo je podržtaška. Ale tentokrát to bylo všechno jinak! Holky mi totiž nabídly, abych se stala tváří nových fotek, zkrátka jim dělala modelku s tím, že chtějí fotit se svou reálnou zákaznicí a dozvědět se i něco víc o Instagramu a já prý splňuji všechny jejich požadavky. „Víte ale, že mám 160 cm a pěkně velkej zadek jó?“, to byla moje první nesebevědomá reakce…

Holky mě znají, nebo alespoň Zuzka Hartlová alias @Soolista, od které mám několiery své milované #czechdesign #minimal #geometry šaty, tak jsem tedy polkla a s nadšením nabídku přijala. Make-up artistka? Světla? Ateliér? Různé outfity, krásné šperky a doplňky a navíc se spojím s báječnými českými designérkami? „Možná to budou nervy, ale výsledek přece musí stát za to!“, říkala jsem si.

Co vám budu povídat, měla jsem pravdu. Ve všem! Byly to nervy. Už samotný fitting v pondělí odpoledne ukázal, že být modelkou je pěkně náročnej job. Stokrát se převlíkat, nehrbit se, nebýt strnulá… Není to žádná legrace, ale po zkoušce šatů, které jsou všechny z úžasných materiálů a mají promyšlené a moderní střihy, jsem věděla, že fotošůt přežiju a pravděpodobně si ho i užiju.

Dnes v poledne jsem přišla do ateliéru, nenamalovaná, z jen rozčesanými vlasy a byla jsem hrozně nervózní, ale zároveň zvědavá. Ihned si mě posadila na židličku usměvavá Claudie a dala se do svého umění. Štětečky, barvičky, pudříčky, šmrdli šmrdli a za zhruba 40 minut jsem jenom čuměla! Tak výrazný, zároveň ale jemný nevulgární makeup jsem v životě neviděla. Cítila jsem se jako princezna a když mi Claudie udělala první účes a holky mě oblékly do nádherných šatů, věděla jsem, že to možná bude trvat, ale nějak se do toho focení prostě dostanu. Začátek focení byl strašně těžký, vůbec jsem netušila, zda se tvářím alespoň trochu přijatelně, zda nevypadám úděsně a nekazím všem už tak náročnou práci. “Uvolni ústa a sebevědomě se dívej někam za mě. Drž tu tašku přirozeně. Tvař se zamyšleně a koukej dolů, ne tolik dolů, výš, níž…” Uf, uf, říkala jsem si, že tohle fakt absolutně nezvládám! A víte co? Pak stačilo vidět na počítači první záběry úžasné fotografky Nikoly, která nastavovala světla, stíny i pozadí jako drak, a už jsem byla klidnější a začala jsem se fakt skvěle bavit! O 5 outfitů a 6 hodin později jsem odcházela z ateliéru s úsměvem od ucha k uchu, nadšená, spokojená, dojatá z toho, jak milé a kreativní duše se o mě celý den „staraly“ a byla jsem neuvěřitelně vděčná za tu špetku odvahy, kterou jsem v sobě před pár týdny našla a s focením souhlasila.

What a week. Vůbec nechápu, co se všechno tento týden odehrálo, ale víte co? Každé malé i větší vystoupení z komfortní zóny mi vesmír oplatil neskutečně cennými zkušenostmi, setkáními a zážitky. Doufám, že i vy jste měli zajímavý, úspěšný nebo alespoň pěkný týden a moc se těším, až se s vámi podělím i o finální fotky k jarní kolekci @showroomdot!

Děkuji všem, co se na článek mrkli a mějte se krásně!