Instagram workshop aneb #flatlaybrunch

Možná víte, že dělám instagramové workshopy a to už nějaký ten pátek. Povídám a ukazuji lidem, jak na hezký sladěný feed, jak pracovat s fotkami, jak je fotit a editovat. Marketérům na workshopech radím, jak vypracovat strategii pro jejich Instagram, jak mluvit ke správnému publiku a jak se spojit s těmi správnými influencery. Reklamy, kampaně, feedy, edity a filtery, skládání gridu, hashtagy. Za více než dva roky prošly mými workshopy už stovky účastníků a já jsem si tak říkala, jak ti třeba ještě posunout. A tak se poslední říjnovou neděli se sešlo 20 českých fotografek a fotografů (ano, byli i kluci) na instagramovém workshopu pojmenovaném #flatlaybrunch, který měl jediný cíl: naučit se fotit flatlaye a třeba si u toho i užít pěkné podzimní dopoledne.

Flatlaye fotívám a moc mě to i baví, rozhodně si ale nemyslím, že jsem na ně kdoví jaký expert. Kosmetika a kafíčka, to by mi šlo, je ale i plno dalších flatlayových stylů a témat, která se dají fotit. Na workshop jsem tedy povolala dvě zkušené fotografky, instagramerky a influencerky – Haničku Valentovou a Bárb Drašnarovou. Jak pochopíte z profilu Haničky, její specialitou jsou flatlaye. Na všechny způsoby. S jídlem, s kosmetikou, pracovní, inspirativní. Hanka je průkopnice flatlay fotek a pro mě i nejlepší fotografka těchto fotek v ČR. Profil Bárb je unikátní ve své atmosféře, která je na české blogerské scéně velmi originální a často svůj profil obohacuje příspěvky focenými shora. Proto jsem si tyto dvě talentované slečny vybrala, aby mi pomohly připravit fotící dopoledne pro 18 přihlášených účastníků.

 

Kromě holek náš fotící brunch podpořili i partneři, díky kterým jsme měli plno krásných props na focení, tímto chci moc poděkovat @mockberg a @triwa hodinkám, @marionnaud_cr za darování nádherné kosmetiky, @provoni.cz za poskytnutí úžasných fotogenických větviček a květin a samozřejmě @olympusczsk za zapůjčení bájčných fotoaparátů OMD a PEN se 17mm objektivy s úžasnou světelností 1.8! Navíc jsme si užívaly dortíčky, prosecco, skvělý domácí hummus s olivami, domácí limonády a výborná kafíčka s krásným latté artem, takže jak vidíte, rozhodně bylo co fotit!

Z Instagramu @hana_val

Z Instagramu @lucie_thehubs

Z Instagramu @prague_food_lover

Z Instagramu @barbdrasnarova

Můj pocit z toho dne asi nejlépe vystihuje autentický insta-post, pod který jsem ten den napsala:

“WHAT A DAY! #FlatlayBrunch máme za sebou a z pohledu lektora a organizátora to byl masakr! Ten mumraj při focení byl úžasný, tolik nápadů a legrace jsem pohromadě snad nikdy neviděla. WOW! Děkuji všem účastnicím a účastníkům a hlavně lektorkám @hana_val a @barbdrasnarova, které neúnavně tři hodiny skládaly hostiny, lazy afternoons, kafíčkové topšotíře a vysvětlovaly a pomáhaly. Doufám, že jste si to všichni užili tolik jako já a moc se těším na videjko z akce od @cestology 👀 Já si jdu dát oraz, protože zítra večer je poslední workshop sezóny před tím, než odrfčíme do tepla a je opět #SoldOut! 🙈 P. S. speciální poděkování patří @vitprindis za závoznický i bojfrendí support při přípravách i při sklízení eventu, bez tebe bychom to nezvládly! 😘💕”

 

No a tady je to slibované videjko, za které Kryštofovi alias @cestology patří velký dík. Mrkněte!

 

Jaké to bylo pro účastníky se budete muset zeptat jich nebo si porčtěte jejich komenty k fotkám u screenshotů jejich fotek, pár jsem vám jich sem z našeho společného brunche vybrala…

Z Instagramu @nicollenovakova

Z Instagramu @prague_food_lover

Z Instagramu @laskave_varenie

Z Instagramu @irunkat

Z Instagramu @liiplanner

Z Instagramu @paja.betty

Z Instagramu @veruharnol

Moc všem děkuji za účast a doufám, že se zase brzy uvidíme!

hodinky Mockberg: www.mockberg.com
hodinky Triwa: www.triwa.com
kosmetika: www.marionnaud.cz
květiny, větvičky a další krásný výzdoba: www.provoni.cz
fotoaparáty: www.olympusobchod.cz
(pro 10% slevu na všechny Olympus fotoaparáty a příslušenství mi písněte do directu na Instagramu)