Hledání dokonalé rtěnky

Trvá to dlouho, je to bolestná cesta plná planých nadějí a velkýhh zklamání. Když už si myslíte, že jste našli tu pravou, přeci jen na ní po pár dnech nadejte nějakou chybičku. Trvá to i několik let. Bolí to. Musíte jít přes slzy, stojí vás to plno peněz. Ale když vytrváte ve svém hledání, najdete jí. Svou dokonalou rtěnku, vysněnou barvu a jedinečnou strukturu, která právě k vám sedí a bude vaší parťačkou ve dne v noci. Hodí se vám k většině outfitů, víte, že se nedrolí, nevysychají vám po ní rty, nepraskají, vydrží i hodiny líbání nebo jídla a vždy se v ní buete cítit dobře. Hledání dokonalé rtěnky je vlastně jako hledání dokonaleho muže. Jakmile ji jednou najdete, už ji nikdy nebudete chtít vyměnit. A co já? Našla jsem? Dokonalého muže už před rokem a půl, ale navíc jsem našla i dokonalou rtěnku. Cesta k ní byla trnitá podobně jako k lásce mého života, Vítkovi, ale “čekání” a boj za oba se mi vyplatily. Dokonalých rtěnek mám na rozdíl od můžů několik a všem se jim dnes podíváme na zoubek.  

Lime Crime

Takhle dlouhodržící rtěnka musí snad být zločin! Lime Crime miluju, bohužel se nedají v ČR moc dobře sehnat a musíte objednat z USA a trnout, zda budete platit děsný clo, ale pokud někdy vycestujete do Ameriky nebo Austrálie, hned googlete, kde nejblíže prodávají Lime Crime rtěnky. Proč jsou tak boží? Jsou tekuté a když “zaschnou”, tak vydrží fakt všechno. Po pár hodinách nošení se dobře obnovují buďto zase další vrstvou rtěnky nebo stačí jen balzám na rty, který zhydratuje a jdete. Ovšem druhou, třetí vlnu už rty moc dobře nesnáší a mívám je suché, takže je dobré mít balzám vždy po ruce, já ji někdy obnovuji i leskem na rty, který má holografický odlesk, takže lehce změní barvu rtěnky, takže máte najednou jiný odstín, tradáááá.

Urban Decay barvičky

Urban Decay je láska. Mám od nich nejen rtěnky, ale třeba i oční stíny nebo řasenku, ale o tom si povíme jindy. Urban Decay má několik druhů rtěnek z kolekce VICE, resp. jejich rtěnky mají různé struktury – jsou matné, krémové či metalické. Já mám osobně nejradši matné, jsou nejuniverzálnější a můžete na ně hodit lesk a hned máte krémovou či metalickou strukturu.

Mým nejoblíbenějším odstínem byla donedávna svítivě růžová barva MENACE nebo civilnější světle růžová CRIMINAL, ale řešila jsem dva nedostatky. Menace byla moc svítivá, a tak jsem si ji nemohla dovolit k výraznějším kouřovým stínům. CRIMINAL zase není tak výrazná, jak byste z názvu čekali a tím, že je světlá se poměrně ryhcle odrolí a člověk ji musí pořád obnovovat. Nedávno jsem tak brouzdala Sephorou a zatoulala jsem se zase k mému oblíbenému UD pultíku a zakoukala jsem se do odstínu BITTERSWEET. Dřív by mě vůbec nenapadlo jít po nafialovělé rtěnce, ale co jsem vyzkoušela snad všechny odstíny díky 25 rtěnkám #Lipstories, co mi poslala Sephora v zimě, tušila jsem, že mi nafialovělá barva bude sedět.

V zimě jsem se totiž zamilovala do odstínu č. 31 s názvem “Golden Gate”, kterou tahám snad pořád, i když jsem si říkala “kéž by tak byla lehounce světlejší”… Chtěla jsem tedy vyzkoušet podobný odstín od Urban Decay a zjistit, zda by třeba právě tahle rtěnka nemohla být ta moje vysněná. A víte co? BYLA!

Hořkosladká fialová

Nikdy bych sama od sebe nešáhla po fialové barvě. Působí na mě jedovatě a až příliš výrazně, ale když jsem si ji vyzkoušela a viděla, že je lehce světlejší než zmiňovaná Golden Gate (juhů)., řekla jsem si yes, BITTERSWEET rtěnka má prostě všechno. Je matná (joooo), lehce narůžovělá (jupííí), lehce nafialovělá (yes), ale přitom pořád realtivně světlá (wiiiiiiii). Je prostě taková fuchsiová či co :), no koukejte!

Nebudu to protahovat, od té doby jsem tuhle rtěnku “nesundala” a tahám ji denně. Ptáte se na ni, líbí se vám a já ji mohu jedině doporučit. Dejte si na čas a vyzkoušejte si co nejvíce barev a třeba i takovou, po které byste nejdřív samy nesáhli, třeba budete překvapené, že zrovna tahle barva vám ve finále sedne nejvíc!

P. S. props na podobné flatlayíčky seženete třeba na Bella Rose!