Fotodeníček: Neuschwanstein a Hallstatt

Dnešní článek nebude až tak tolik o nějakém mém povídání, ale je to spíše takový foto-deníček. Pro vás to může být ukázka toho, jak fotky se dají nabouchat za 2 dny a co se za ty dva dny dá krásného ve střední Evropě vidět. S kamarády a Vítkem jsme se vydali na mini-roadtrip po Něměcku a Rakousku a navšítivli jsme takové instagramové klasiky, kam musí zavítat každý, kdo rád cestuje a fotí. Já na všech lokacích už byla dříve, ale vlastně mě to bavilo jako poprvé – vždycky je jiné světlo, jim počasí, mám jinou techniku, náladu, partu… Ono vracet se na príma místa není vůbec od věci a aspoň jsem klukům ukázala své oblébené spoty!

Neuschwanstein

Pohádkový hrad podle kterého údajně navrhl Walt Disney svůj slavný Disneyovský zámek. Je jen pár hodin autem od Prahy, takže stačí vyrazit po poledni a krásně stihnete dojet na východ slunce. Připravte se na pěkný krpálek od spodního parkoviště, který si musíte vyšlápnout a zasloužit si tak nádherný výhled jako z pohádky. Vzhledem k tomu, že my jsme vyjeli o kapku později než bylo v plánu O:-), nejen, že jsme si kopeček vyšlápli, ale spíš jsme ho vyběhli. Uf, uf, ale povím vám, jako vždycky to stálo za to! A příště se vydám na prohlídku dovnitř <3 Tady máte zatím fotky z lávky s výhledem na hrad, na kterých se objevily naše nové Daniel Wellington hodinky, ze kterých máme s Vítkem oba velikánskou radost!


Zugspitze a Eibsee

Tahle skoro už svatá dvojice nebo německá klasika nebyla v plánu. Místo toho jsme původně s klukama chtěli na Orlí hnízdo, ale bohužel je až do května zavřené. Místo toho jsme ale nasedli na úplně novou lanovku, co vede od Eibsee nahoru na Zugspitze. Výhledy sice moc nebyly, ale jeli jsme tam primárně za sluníčkem a mořem z oblak, což byla taky velikánská náhera! Jezero Eibsee je zase pokaždé jiné. Pokažd krásné, už jsem vám o něm do detailů psala tady, tak se můžete podívat na fotky z jiného dne a jiné roční doby… <3Hallstatt

Další instagramerská a cestovatelská lokace je Hallstatt. Byla jsem tam zatím je jednou a to v létě a musím říct, že s úderem osmé bylo město zaplaveno turisty, takže to byla pro mě důležitá zkušenost a věděla jsem, že i tentokrát je potřeba vstát velmi brzy a projít si město, dokud nebude plné “zombíků” se selfie tyčemi. Skvělé je zaparkovat na malém parkovišťátku přímo u hallstattského tunelu , kde je od 8 do 18 hodin 90 minut parkování zdarma, takže pokud dorazíte třeba v 7 ráno, máte krásné 2,5 hoďky na procházku vesničkou, což naprosto stačí. 

Snídaně králů v Bad Ischlu

Protože byla neděle a v Hallstattu vše otevíralo nejdřív v 10 ráno a my měli obří hlad, zastavili jsme se na cestě domů v kavárně s nevyslovitelným jménem Kaffeesiederei Immervoll (kdybyste ji někdy hledali, prostě vygooglete “café a Bad Ischl”, to je jistější”). Wafle, vajíčka, super káva kterou si sami praží, bylo to epesní a celá kavárna rozhodně stojí za to se v ní zastavit!

Schlos Ort v Gmundenu

Instagramový kostelík s můstkem je už jen taková drobná zastávka na cestě z Hallstattu do ČR. Bylo docela náročné kolem jedenácté dopoledne “chytit” chvilku bez lidí, ale povedlo se!