Bali diary: Salty Bukit vibes

Bílé písečné pláže, skalnaté útesy, slaný vítr a surfaři, kam se podíváš! Na jihu Bali a je to ráj všech, kdo rádi chytají vlny. Letos jsem se sem vydala už dvakrát, vždy na jednodenní výlet. Poprvé s kamarádkami Anet a Simčou, prozkoumat pár krásných pláží, pochytat trochu sluníčka a pozorovat sunset nad pláží Balangan a podruhé se surfařskou partou, takže vznikly i nějaké ty fotky s boardy, z čehož mám velkou radost. Pojďte se se mnou ponořit do vln Indického oceánu ve fotodeníčku z poloostrova Bukit!

Po Bukitu s opičkami

Naše první kroky vedly na pláž Nusa Dua, která je relativně turistická, ale vůbec není čemu se divit. Nekonečn bílé písky lákají lidi z celého světa, nám se navíc podařilo domluvit krásnou plážovou postel s nebesy, kde jsme mohl pár hodin relaxovat, číst si, dát si chlazené Chardonnay a prodloužit si tak oslavy Nového roku. Já jsem na výlet navíc vytáhla lehounk plážov kimono z dílny návrhářky Denisy Dovalové a mohly tak vzniknout tyhle rozevláté plážové obrázky. Happy New Year, cheers!

Na západ slunce jsme se jely podívat na slavnou instagramovou vyhlídku nad pláží Balangan. Je to místo, kde v jakoukoli denní dobu potkáte několi photo-crew, které fotí asijským snoubencům svatební fotky. Mezi nimi jsme se k okraji útesy propletly i my a mohly jsme se tak s holkami vyfotit s opravdu jedinečným výhledem na celou pláž! I já jsem si tam zkusila párové focení, protože se k nám přidali Michal s Káčou, úžasná usměvavá dvojice, fotili se jedna radost!

Věděla jsem, že bude sunsetíček, výhled a ideální příležitost pro #travelblogger záběry. Můj Tonak klobouk tak nemohl zůstat doma!

Výlet se surf-partou

“Hej, Aki, ve středu  jedeme s klukama surfovat na Bukit, přidáš se?”. Neasi! Žádnou příležitost pro super výlet nenechám uniknout a tohle se vážně povedlo. Gil a Raul jsou surfoví nadšenci a bylo hrozně zábavn je pozorovat, jak pozorují vlny, čekají na ten správný moment, obchází pláž jak lvi v kleci natěšení, až je někdo vypustí a oni budou moci řádi ve vlnách. My jsme si mezi tím s Gabi alias @sexykecky daly salát a vínko a pozorovaly mumraj na pláži Balangan s plážového baru. Během dne byla opravdu úžasná atmosféra a naálada a pro mě bylo opravdu hodně těžk vybrat jen pár fotek do toho článku, protože snad na každé druhé měl někdo výltem nebo alespoň pusu od ucha k uchu!

Každý den mám u sebe v tašce tenhle malý zázrak, Salty Mist od Maria Nila Stockholm, kterou jsem od nich vyfasovala s sebou k moři na ty moje kudrlinky. A řeknu vám – je to bomba. Vyběhnu z domova s mokrými vlasy, párkrát stříknu a už se o svůj účes nemusím starat. Tady na Bali jsem zkrátka kudrnatá divoženka, tak nějak to tady k tomu patří a vlasy se mi díky spreji vlní přesně tak hezky, jak si přeju! Vřele doporučuju! #spolupráce

Sunset nad Bingin beach

Po cestě z Balanganu jsme se ještě vydali na vyhlídku na útesy nad pláží Bingin. Ačkoli byl původní plán kluků jít ještě surfovat při západu, slunce, nakonec jsme si jen sedli nad pláží, otevřeli si místní pivo Bintang a pozorovali, jak “sky god” maluje po nebi všemi barvami. #sunsetlovers

Děkuji všem zúčastněným za pózování a trpěliv focení mojí maličkosti!
Thank you guys for posing for me and for the help with pictures <3

Vaše Aki :-*