Bali diary: Exotic islands Nusa Penida and Gili Trawangan

Potápění s Manta rejnoky u ostrova Nusa Penida

Na potápění s Manta Ray, obřími rejnoky jsem se vyadala už loni v březnu a výlet se mi tolik líbil, že když mě přijely na Bali navštívit kamarádky, prostě jsme ho nemohly vynechat. Kromě šnorchlování s těmito až 7 metrů velkými parybami (které jsou děsivě veliké, ale zároveň nádherné bytosti), jsme si užily i vítr ve vlasech na střeše lodi, nádherný healthy grilování na tajné pláži a plavání u korálových ložisek. No a co vám budu povídat, s těmi mými cácorkami by mi bylo dobře kdekoli, takže v takových nádherných exotických kulisách to byl pro mě jeden z nejhezčích dní v Indonésii doposud.

Gili Trawangan – tyrkysový klenot u Lomboku

“The Gili Islands” jsou tři malé ostrůvky asi dvě hodiny rychlou lodí od Bali ležící u ostrova Lombok. Jsou slavné pro svou průzračnou vodu a neuvěřitelný sunset, no všechno jsme to prozkoumaly. Moc se mi líbilo, že je Trawangan maličký, a tak na něm nejezdí žádné motorky, pouze sem tam nějaký koňský taxík (dva koně a kočár pro bohaté líné turisty), většina lidí tam ale jezdí na kole, které se dá pronajmout za pár desítek korun na den. Drandit na bicyklu po ostrově mě vůbec srašně bavilo, pískem, přes kaluže, ale i oo zpevněných cestách, dlouho jsem na kole neseděla (kromě toho proklatého assault biku v posilce) a bylo to fakt zábavný.

Po příjezdu a odhození batůžků na ubytko jsme se vydaly do přístavu, daly si ginger ale mojito a nějaké ty naked (a Péťa vegan) burgery, projely si ostrov na kole a před tím, než jsme se “vykydly” do beach baru na večeři, lobstera a nějaké ty valentýnské drinky jsem ještě zavelela k nějaké pohybové aktivitě. Vybrala jsem nám paddleboardy a řeknu vám – byl to úplně jiný zážitek než pádlovat na zkalené vodě lipenské přehrady nebo na Vltavě.

 

Brzké ráno s Marilyn Monroe

Druhý den ráno jsme vstaly brzičko, už v 6:30, abychom si užily brzké ranní světlo a liduprázdný ostrov. Kdo mě sledujete dýl, víte, že to j moje nejoblíbenější část dne. Vstávám brzy ve všech destinacích, kde se nacházím, protože ten pocit z daného místa je úplně jiný. Máte ho tak nějak pro sebe. Nafotila jsem v krásném světle Denisku u bazénu, sedly jsme na kola a jely na pláž. Byl velikánský odliv, takže pláž nevypadala moc hezky, tak jsme to zakempily na snídani v první kavárně, kolem které jsme jely. Bylo 7:30 ráno a ptaly jsme se, zda nám udělají alespoň kávu. Oni se usmáli a řekli, že už mají otevřeno i na snídani a když jsem viděla portrét Marilyn Monroe zdobící barovou stěnu, bylo jasné, že TADY se nasnídat MUSÍME! 🙂

Jeden z nejlasvnějších sunsetů na světě – Gili sunset

Když se podíváte do ůzných průvodců o Gili Islands, všude vás nutí neprošvihnout západ slunce. Tím, že jsou ostrovy uprostřed ničeho, prakticky chybí oblačnost a západy slunce jsou pokaždé doslova magické. Já jsem využila skvělého světla a nafotila celé skupince portréty, ale ten nejkýčovitější moment přišel až pak. Když už jsme s holkami jen tak seděly, popíjely happy-hour mojito a kecaly, najednou se zjevili dva místní kluci na koních a promenádovali se přímo před námi. V podvečerním světle a barvách z červánků vypadali jako takoví indonéští kovbojové a i když mě balijci obecně moc neberou, tohle byl moc hezký pohled!

Doufám, že se vám fotky i krátké povídání líbily <3

Krásný den,

Vaše Aki