10 nejsladěnějších českých Instagramů

Vy víte, že Instagram je to, co mě baví nejvíc. A pro ty z vás, co to tak mají také, jsem dala dohromady takový svůj “soukromý” seznam 10 tvůrců, instagrammerů, fotografů, blogerů a cestovatelů z Čech, kteří mají podle mě nejkrásněji sladěný instagramový feed (kromě mě, žejo 😀 ). Věřím, že alespoň jednoho z těhle vizuálních mágů znáte a sledujete, v ideálním případě všechny no a pokud ne, koukejte jim omrknout feedy a dát follow, protože jsem vybrala ty tvůrce, kteří mají nejen skvělé fotky a sladěné feedy, ale dělají i zábavné Insta-Stories, cestují, mají zajímavý život a to vše vám svými fotkami ukážou!

1. Hricca

Myslím, že každý Čech, který strávil na Instagramu více než 3 hodiny ve svém životě, musel natrefit na Petra Hricko. “Můj” první Insta influencer, tedy první člověk mimo okruh mých známých a přátel, kterého jsem na Insta sledovala. Jeho signature namodralá patina, levitující předměty, fotky, které se s lehkou ironií strefují do absurdity sociálních sítí, fotky z Islandu plné úžasné atmosféry a krásné dynamické portréty a v neposlední řadě fotky jeho úžasné slečny Boony. Tedy irského setra, který ho všude doprovází 🙂 Hricca je prostě Insta bůh i po těch letech!

2. Hana_val

V české republice snad jako první fotila topshoty a díky ní plno holek ví, co znamená “flatlay” a chce to fotit taky tak krásně. Hanka umí vzít hrst relativně pěkných věcí, poskládat je přes sebe tak, aby to vypadalo, že si to tam snad náhodou někdo zapomněl a vůbec to neskládat půl hodiny a cvaknout tak, že tomu prostě chcete musíte dát lajk! co Háňu sleduju, kromě toho, že má stále víc a víc vybroušený styl ve skládání kompozice, zaměřila se i na barevnost editů a fotky tak k sobě navzájem ladí, že to vlastně ani nechápete. Chcete-li se naučit takové krásné flatlaye, můžete se přihlásit na Flatlay workshop, který společně povedeme 29. října v Praze.

3. Christina Lichi

Blogerka, která si dělá věci po svém a nesklouzla k blogerskému mainstreamu a komerčnímu středoproudu. Přijde mi, že spolupráce si vybírá ty, které se hodí k jejímu životnímu stylu. Krásná sportovní holka, která cestuje a užívá si života se svým prima klukem a ukazuje to nejhezčí ze života mladé holky dnešní doby. Vždycky přijde na nový způsob jak nenudně cvaknout kosmetickou novinku, vždy najde nový úhel na portrét a když už si myslím, že mě ničím nepřekvapí, zkombinuje minimalistické kousky v tak dokonalý outfit, že prostě čumím 🙂

 

 

4. Maxim Habanec

Další pán na holení! Maxe asi plno z vás zná hlavně jako skejťáka, víte ale také, že je to skvělý fotograf, cestovatel, snowboarďák, videomaker a v neposlední řadě, že má i moc krásnou a prima holku? Všechny tyhle směry ukazuje na svém Instagramu ve fotkách, které precizně filtruje tak, aby to vypadalo, že vlastně moc zeditované nejsou, ale při pohledu na celkovou galerii vidíte ten editační um! Sledujte ho i kvůli Insta Stories a nechte se unést do exotického Vietnamu, procestujte s Maxem Japonsko!či blbněte v ulicích Paříže. Jo, za follow vás toho čeká plno!

5. Hugo & Coconut

Elišku Kubíkovou (@eluch) a Lukáše Koryntu vám představovat nemusím. Průkopníci zaněnýchretro filterů a hvězdy svatební fotografie v Čechách sledují snad všichni z vás. Co možná ale nevíte je, že instagramový účet mají i jejich dvě chlupaté potvůrky, které Eliška s Lukášem fotí s grácií jim vlastní a výsledkem je sladěný a roztomiloučký feed, který prostě chcete sledovat (wink wink).

6. Restless Child

Petra Voráčková aka Restless Child je všechno, jenom ne klidná, nudná a normální. V tom nejlepším slova smyslu. Sladěností feedu posedlý maniak bojující proti nepříznivému Instaram algoritmu “new photo alerty” ve Stories aktivuje své publikum snad každý den. Vyptává se na tipy, názory, vyvolává diskusi a podporuje hnutí #zanormalniholky! veganka a lowcost travellerka žije tak, jak si my ostatní nedovedeme představit, ale vlastně jí tu svobodu a bezstarostnost závidíme. Podpořte jí a vpusťte trochu milé šílenosti i do svého (asponň instagramového) světa.

 

 

7. J1rk4

Překvapilo mě, kolik kluků se do mého článku dostalo, ale Jirku Kryla nemůžu nezmínit! Známe se od listopadu 2014 a byl to vlastně jeden z prvních českých instagrammerů, které jsem znala. Hned jsme kecali o sneakerskách a společně s @hynecheck, @danekapavel a @matescho dali párty, o které se mluvilo ještě rok poté. Tím, že ho nějakou dobu znám také mohu říct, že jeho fotky se za dobu, co české instagrammery pozoruju, posunuly asi nejvíc. Vypiplané edity jsou jedna věc, ale tenhle kluk má oko. Koukne a vidí. Vidí kompozici, vidí záběry, které jiní nevidí a i díky tomu je za mě tenhle profil vůbec nejlepší český travel Instagram.

8. Nicole Kudělková

Nicole je další blogerka neblogerka. Neblogerka ne proto, že by neměla blog, ale protože její Instagram není typicky blogerský v tom smylsu, že by pipinkovsky ukazovala bezhlavě produkty všech značek, které s ní chtějí spolupracovat (třeba že by promovala automobilku, ačkoli sama neřídí – ano, i takovéhle bizáry jsou k vidění na české blogerské scéně). Nicole je ovšem originál. Její nick #StylishWhiteRabit to dokonale ilustruje – drobný roztomilý králíček, který na fotkách hopsá a dělá všem, kdo je vidí, radost! Tahle slečna má velmi silné vizuální cítění – nejen pro fotku a edity, ale i pro módu a design. Její outfity, pózy na fotkách, prostředí, kde se fotí a jedinečné nápady dělají z jejího Instagramu zkrátka jeden z nejlepších, jaké znám.

 

9. Veru Harnol

Usměvavá máma, která má styl a energii puberťačky. Pokud vás někdy přepadne depka, otevřete si její Instagram a nechte jí se na sebe chvíli zubit z fotek, je to lepší, než všechna antidepresiva světa. Veru jsem potkala díky svým Insta workshopům, kdy na jednom byla a společně s kámoškou Kačkou tam vnesly tolik pozitivní nálady, že to dodnes považuji za jeden z top3 insta-workshopů, co jsem kdy dělala. No a když s epodíváte na její krásně sleaděný feed okořeněný jejím okatým Lukáškem, tam chcete jen říct “jezuuuus, já chci taky takové rozkošné dítě  být takhle krásná uspěvavá mamča!”.

10. Captured Nina

Mladičká slovenská fotografka Nina je expertka na snové portréty. Sama vypadá spíš jako víla z nějakého románu a v podobném duchu zachycuje sama sebe nádhernými autoportréty a své okolí, hlavně tedy dívky a jejich ženskost a ladnost. Pohyb, smutek, láska, světlo, stín, v Nininých fotkách toho najdete ještě mnohem víc vy sami, protože jsem si jistá, že v každém vyvolají nějaké pocity.

 

Pokud máte tipy na další skvělé instagramové účty, budu ráda, když mi napíšete komentář pod článek, fotku na Insta nebo do directu tamtéž 🙂

Mějte se krásně,

vaše

Aki

 

ZDROJE: Zdroji všech fotek jsou zmíněné instagramové účty fotografů.